Totem Tabela

Totem tabela çeşitleri yaygın bilinirliği ile beraber ve kullanılabilirliğiyle daha çok yol boylarında uzun mesafelerden markanın, firmaların, iş yerinin görülmesi ve kurumsal kimlik reklamlarında kullanılmasıdır. Totem tabelalar, bu özellikleri nedeniyle malzeme seçiminde, rüzgâr mukavemetinde bilgi ve deneyim ister. Totem tabelalar aynı zamanda ışıklı, ışıksız, güneş enerjili olabilir. 

Totem tabelalarında ve diğer yol tabelalarında trafik güvenliğine engel olmamak, görüntü kirliliği yaratmamak özellikle dikkat edilmesi gerekken unsurlardır. Totem tabela ne demek bakıldığında totem tabelalar markaların karakteri ve ilk intibalarıdır. Görünürlüğü ve tercih edilirliği arttıran tabelalar, mal ve hizmetler, yer ve yön hakkında bilgi verirken bazen sade kurumsal bazen de yaratıcı ve eğlenceli formatlarda tasarlanabilmektedirler.

Totem Tabela Nedir?

Totem tabela nedir bakıldığında genellikle açık arazilerde, geniş caddelerde ve şehirlerarası yollarda kullanılabilen uzun boyutlu bir tabela çeşididir. Bir firmanın, devlet kurumu veya binanın otel, alışveriş merkezlerinin ve benzeri ürün ve hizmetlerinin veya adres konumu yönlendirmesi için kullanılmaktadır. Totem tabelalar, gösterişli grafik reklamları, dikkat çekici yazılar ile beraber dizayn edilirken, mesafeye göre farklı ebatlarda dış ortama dayanıklı şekilde üretilmektedir.

Totem Tabela Özellikleri Nelerdir?

Totem tabelalar ışıksız veya ışıklı totem tabelaolarak hazırlanabilir, ışıklı totem tabelalar bir hayli geniş bir yapıya sahiptir. Genellikle yol kenarlarında reklam tanıtım amacıyla küçük totem tabelalar tercih edilir ve boyut olarak diğer tabelalara göre boyut olarak küçük şekilde tasarlanır. Likit totem tabela yerden bir hayli yüksek bir yapıya sahiptir ve tek gövde biçiminde yukarıya doğru yüksek bir boyuttadır.

Totem tabela özellikleri ile üretimlerde aydınlatmalarında led teknolojisinin yanında florasan ampul de kullanılabilir ve yüksekliği fazla olmasından dolayı açık alanlarda sergilenmeye uygun bir yapısı vardır. Büyükçe yapısından dolayı uzak mesafelerden bile görünebilecek bir yapısı vardır ve her görüş mesafesine girebilmektedir.

Totem Tabela Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Totem tabela seçiminde yer seçimi doğru yapılmalıdır ve bu durum çok önemli bir husustur. Işıklı totem tabela bir hayli geniş bir yapıya sahiptir ve genellikle yol kenarlarında reklam tanıtım amacıyla küçük totem tabelalar tercih edilir ve boyut olarak diğer tabelalara göre boyut olarak küçük tasarlanır. Tabelanın yağmur, kar, güneş gibi hava şartlarına dayanıklı olması önemlidir. Sonuç olarak daima dış ortamda kalacağı için doğal olaylardan en az derecede etkilenmesi için gerekli önlemlerin alınması gerekir.

Sağlam ve yeterli malzemenin kullanımı totem tabelalarda önemlidir ve tabelaların ışık gücü, tabelanın görünürlüğü, ayakta salam şekilde durabilmesi konuları özellikle dikkat edilmesi gerekli olan konular içerisinde yer almaktadır. Tabela yapım sırasında en çok önem verilen konular arasında bulunuyor. Bu süreçte önemli bir konu da tabelanın ışıksız ortamda nasıl göründüğü konusudur. Fakat genelde totem tabelalar birçok avantaja sahiptir bu nedenle rahatlıkla tercih edilebilir.

xSoftReklam

Tabela ya mı ihtiyacınız var?

Firmanızı ön plana çıkaracak en uygun tasarım ve modelleme için bize ulaşın