Pilon Tabela

Pilon tabela çeşitleri genel olarak totem tabelalara benzese de birbirinden ayrı iki tabela çeşidi olmaktadır. Totem tabelalar tek veya çift ayak üzerine kurulan tabelalardır fakat pilon tabelalar daha yekpare, düz bir yüzey şeklinde kullanılır. Totem tabelalar içerisinde tek bir firmaya ait olan ürün veya hizmetlerin reklamı yapılırken pilon tabela çeşitlerinde birden fazla firmanın ismi yer alabilir. Genel olarak alışveriş merkezlerinde veya benzin istasyonlarında kullanılan ve reklamdan ziyade firma isimlerinin yer aldığı tabelalardır. 

Pilon tabelalar çift taraflı da kullanılan tabela çeşitleri dış mekân reklam araçları arasında bulunuyor. Üretim malzemesi ise genellikle krom veya paslanmaz çelik olmaktadır. Tüm dış mekân tabelalarında olduğu gibi pilon tabelalarda da uzun ömürlü ve dayanıklı olması için en kaliteli malzemelerden imal edilmektedir. Pilon tabelaların yüksekliği ise isteğe bağlı olarak yapılmaktadır fakat yer montajı ne kadar yüksek olursa o kadar sağlam yapılmalıdır.

Pilon Tabela Nasıl Yapılır?

Pilon tabela üretimini alüminyum ve kompozit malzemeden firmaların kurumsal yapılarına uygun olarak hem ışıklı hem de ışıksız olacak şekilde imal edilmektedir. Üretim olarak tamamen firma bünyesinde yapılarak sevk ve montajı da yine firmalar tarafından yapılmaktadır. Sıklıkla totem tabela ile karşılaşılan pilon tabelalar genellikle kabalık ve çok karışık alanlarda kullanılarak birden fazla yerin veya firmanın ismi yer alır. Bu tabelalar özellikle yön bulmada da yardımcı olabilmektedirler.

Pilon tabela nasıl yapılır konusunda çeşitleri sıklıkla dış mekân tabela talepleri için kullanıldığından dolayı hava koşullarına dayanması önemlidir. Hava şartlarının aşındırmasından etkilenmemesi gerekli olan pilon tabelaları sağlam ve dayanıklı olmalıdır bu nedenle kullanılacak malzemenin kalitesine dikkat edilmelidir ve bu nedenle özel şekilde imal edilir.

Pilon Tabela Avantajları

Pilon tabela avantajları genel olarak bakıldığı zaman dış ortamlarda dikkat çekmek için etkili bir reklam avantajı sağlar ve birçok farklı şekilde üretilebilir. Pilon tabelalar ışıklı veya ışıksız olabildiği gibi üzerine dijital ekranlar yerleştirilerek de kullanılabilir. Tüm dış mekanlarda kullanılan tabelalarda uzun ömürlü ve dayanıklı olması için kullanılan malzemelerin kalitesiyle beraber seneler boyu kullanılabilir. Pilon tabelalar tasarlanırken istenildiği kadar büyüklükte tasarımı yapılabilmektedir.

xSoftReklam

Tabela ya mı ihtiyacınız var?

Firmanızı ön plana çıkaracak en uygun tasarım ve modelleme için bize ulaşın